Producenci

Srebrne monety kolekcjonerskie NBP po denominacji emitowane są nieprzerwanie od roku 1995. Co roku emitowanych jest kilkanaście nowych monet, zwykle o nominałach 10 lub 20 zł. Od pewnego czasu NBP emituje także srebrne monety kolekjcjonerskie o nominałach 5 zł oraz 50 zł. Warto zadbać o właściwy sposób przechowywania monet. Nasz sklep proponuje w tym zakresie wiele rozwiązań, m.in specjalnie dedykowane to tych monet kasety rocznikowe.

Zestaw 4 srebrnych monet Jan Paweł II + mahoniowe etui, Pielgrzym, Pontyfikat, Beatyfikacja, Kanonizacja
Zestaw 4 srebrnych monet Jan Paweł II + mahoniowe etui, Pielgrzym, Pontyfikat, Beatyfikacja, Kanonizacja
cena:
899,00 zł
Krótki opis:

Lata emisji: 19992005, 2011, 2014
Metal: Srebro Ag 925
Waga: 14,14g+14,14g+28,28g+14,4g
Średnica: 32 mm+32 mm+38,61 mm+32 mm
Stan: menniczy
Opakowanie: kapsel + etui

Monety pochodzą prosto z woreczka NBP.
Dostarczymy je w plastikowych kapslach zabezpieczających przed dopływem powietrza.

Wysyłka odbędzie się 21 kwietnia, tj. niezwłocznie po emisji

5 sztuki na magazynie


Opis produktu

KN4A

Zestaw czterech srebrnych monet wykonanych ze stopu Ag 925 w mahoniowym etui z wygrawerowanym napisem "Kanonizacja Jana Pawła II, 27.04.2014". Monety znajdują się w specjalnych kapslach zabezpieczających oraz w eleganckim mahoniowym etui. Zarówno kapsle, jak i etui wyprodukowane są przez światowego lidera wśród producentów akcesoriów numizmatycznych - firmę Leuchtturm.

Zestaw zawiera:

-srebrna moneta o nominale 10 zł wyemitowana w 1999 roku, Jan Paweł II Pielgrzym Pokoju

-srebrna moneta platerowana złotem o nominale 10 zł wyemitowana w 2005 roku, po śmierci Jana Pawła II

-srebrna moneta o nominale 20 zł wyemitowana w 2011 z okazji beatyfikacji Jana Pawła II

-srebrna moneta o nominale 10 zł wyemitowana w 2014 z okazji kanonizacji Jana Pawła II

Wszystkie monety są umieszczone kapslach ochronnych (uniemożliwia to niechciany dopływ powietrza oraz pozwala na zachowanie idealnego, menniczego stanu monety) oraz w eleganckim, mahoniowym etui. Zarówno kapsle jak i euti wyprodukowane są przez niemiecką firmę Leuchtturm - światowego lidera wśród producentów akcesoriów numizmatycznych.

Notka biograficzna Jana Pawła II:

Jan Paweł II (właść. Karol Wojtyła) urodził się w 1920 roku w Wadowicach. Nie wychowywał się w zamożnej rodzinie, jego ojciec był urzędnikiem wojskowym, a matka pracowała dorywczo jako szwaczka. Młody Karol Wojtyła kochał podróże i sport, od małego był też bardzo religijny. W 1930 roku rozpoczął naukę w gimnazjum, które ukończył ze świadectwem maturalnym z oceną celującą. Pozwoliło mu to wybrać dowolny kierunek studiów bez konieczności pisania egzaminów wstępnych. Wybór padł na polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Księdzem Wojtyła został w roku 1946. Wkrótce potem dał się poznać jako wspaniały wychowawca, uwielbiający wycieczki z młodzieżą. W 1958 roku został biskupem. Zgodnie z tradycją, jako biskup musiał wybrać motto swej posługi, które brzmiało Totus Tuus (łac. Cały Twój). Słowa te kierowane były do Maryji. Arcybiskupem stał się w styczniu 1964 roku.

16 października 1978 roku, po śmierci poprzedniego papieża Jana Pawła, został mianowany jego następcą. Przyjął imię Jan Paweł II. Podczas swojego pontyfikatu Wojtyła bardzo dużo pielgrzymował, dlatego mówiono o nim Papież-pielgrzym. Podczas pontyfikatu dał się poznać wiernym jako poliglota, poeta, człowiek głębokiej wiary oraz wzór do naśladowania. W 1981 roku doszło do zamachu na jego życie. Papież został postrzelony przez tureckiego zamachowca, po długiej operacji udało się jednak uratować życie Wojtyły. Nigdy nie był jednak tak zdrowy jak przed zamachem. Podczas reżimu komunistycznego wiele razy podnosił rodaków na duchu. Niektórzy sądzą nawet, że przyczynił się do upadku komunizmu w tym samym stopniu co Lech Wałęsa.

Od 1992 roku, kiedy zapadł na chorobę Parkinsona, stan jego zdrowia zaczał się pogarszać. Mimo postępującej choroby oraz starości, Jan Paweł II pełnił posługę papieską do końca życia. 2 kwietnia 2005 roku Jan Paweł II zmarł. Proces beatyfikacyjny papieża był najkrótszym w historii. 

Źródło: nbp.pl, wikipedia.pl

Poleć ten produkt znajomym:
NK

Komentarze